Wyższe limity na mieszkanie dla młodych w Krakowie w II i III kwartale 2015

Minimalny wzrost limitów programu Mieszkanie dla Młodych w Krakowie od 1 kwietnia 2015 roku. W gminach bezpośrednio sąsiadujących ze stolicą województwa oraz pozostałej części województwa małopolskiego limity MdM nieznacznie spadły.

1 kwietnia opublikowano limity cenowe MdM, które będą obowiązywały przez najbliższe pół roku. Nowe limity zakupów w programie Mieszkanie dla Młodych dla Krakowa i województwa małopolskiego poznamy 1 października 2015 roku.

Obliczane są one przez wojewodę małopolskiego, a właściwie podległych mu urzędników, na podstawie nowej wartości średniego przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m kw. budynków mieszkalnych. Obecnie limit w programie Mieszkania dla Młodych to 110% średniej z ostatnio ogłoszonych wartości przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m kw. budynków mieszkalnych. Dopłatę oblicza się natomiast za pomocą średniej wartości wskaźnika odtworzeniowego w danym kwartale (to ok. 91% limitu).

Z tej – nieco skomplikowanej – matematyki, wynika zmiana limitów dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych w Krakowie. Limit MdM dla Krakowa wzrósł w stosunku do ostatniej wartości o 29,7 zł za m kw., czyli o 0,58 proc. i wynosi obecnie 5112,80 zł za m kw. mieszkania. Kosmetyczna zmiana miała miejsce także w gminach bezpośrednio sąsiadujących z Krakowem. Tam można obecnie kupić mieszkanie z dopłatą, płacąc maksymalnie 4694,80 zł za m kw., czyli o 1,04 proc. mniej (49, 23 zł za m kw.). Limit ten dotyczy następujących gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki. W pozostałych gminach województwa małopolskiego wystarczy 4276,80 zł za m kw. mieszkania. Limit spadł więc o 128,15 zł za m kw., czyli o 2,91 proc.

1 komentarz

  • Szukam mieszkania w MDM w Krakowie i jest ceniutko, ale mimo wszystko coś można znaleźć np na Fredry 8 Wakom ma co najmniej kilka mieszkań w MDM. Muszę tylko sprawdzić ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>